Чому бабуся стала для Альоші найріднішою людиною (за повістю «Дитинство»)

Повість Максима Горького «Дитинство» є автобіографічною. В ній він розповів про свої дитячі роки, проведені в сім’ї свого дідуся і бабусі.

Найближчою та найріднішою людиною стала для Альоші бабуся Акуліна Іванівна. З того дня, коли поховали батька Альоші, бабуся завжди була поруч з ним. Запам’ятав хлопчик і те, як бабуся милувалася Волгою, відкриваючи для онука красу землі, талановитість людей.

Під час сварки між дядьками Альоша бачив, що бабуся дуже засмучується, страждає від того; що немає злагоди між дітьми. Добра та безкорислива, благає діда все майно віддати синам. А коли дід вирішив відшмагати внука, бабуся намагається врятувати Альошу від биття.

Під час пожежі бабуся дивує і захоплює Альошу своїм умінням розподіляти роботу між людьми, відвагою. Бабуся любить життя і людей, вона щира, талановита, добра, за що і люди люблять її. І в Альоші вона підтримує і зміцнює віру в цінність життя. Згадуючи бабусю, М. Горький говорить на початку своєї повісті: «…З’явилась вона, розбудила, вивела на світло, зв’язала все навкруги мене у безперервний ланцюг, сплела усе в різнокольорове мереживо і відразу стала на все життя другом, найближчим серцю моєму, найдорожчою людиною для мене».


Цінності вічні чи минущі.
Чому бабуся стала для Альоші найріднішою людиною (за повістю «Дитинство»)