Бунт негрів на кораблі – перемога або поразка (за новелою П. Меріме Таманг)

Таманг Проспера Меріме – це розповідь не тільки про те, як хитрі, жорстокі і безсердечні білі купували і потайки перевозили рабів, а й про те, як залякані, безправні, беззбройні негри зуміли захопити корабель работоргівців, не знаючи, правда, що з ним робити далі.

Отримуючи величезний прибуток від продажу чорного дерева, білі мало піклувалися про комфорт живого товару. Прагнучи придбати рабів більше і дешевше, вони набивали трюми чорношкірими чоловіками, жінками і дітьми, багато хто з яких помирали під час важкої подорожі. У новелі П. Меріме

відбулося щось незвичайне: на корабель серед звичайних заляканих і отощающие негрів потрапив і чорний работорговець Таманг – колишній знаменитий воїн. За цього рослого красивого африканця капітан сподівався виручити багато грошей. Але вийшло інакше. Таманг задумав умовити інших невільників збунтуватися. Граючи на забобонності негрів, він обіцяв, що зуміє повернути їх на батьківщину. Переконливі докази, престиж оратора, звичка невільників боятися і слухатися Таманг чудово допомогли його красномовству. Вибравши момент, чорношкірі за умовним сигналом обеззброїли і вбили вартових, а потім всіх білих на кораблі. Влада
на кораблі повністю перейшла до рук колишніх рабів. Але що вони могли з нею зробити? Вести корабель не міг жоден з них, а в показаннях компаса не розбирався навіть Таманг. Жах і відчай охопили людей, що зрозуміли всю безвихідь свого становища. Неосвічені і залякані, навіть за межами своєї батьківщини вони залишалися рабами, хоча поруч не було білого людини.

Я вважаю, що бунт чорношкірих був заздалегідь приречений на невдачу. Не знаючи, що робити, вони намагалися заглушити свій страх горілкою, знайденої в трюмі. Навряд чи знайшлася б яка-небудь сила, що зуміла повернути їх на батьківщину. Навіть ті негри, про долю яких ми нічого не знаємо (вони попливли в невідомість на перевантаженій човні), найімовірніше, загинули.

Смерть у даному випадку – найкращий вихід для безправних, неосвічених, що опинилися далеко від батьківщини блукачів. Тільки вона змогла покласти край їх страждань.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)На сонці тепло а біля матері добре.
Бунт негрів на кораблі – перемога або поразка (за новелою П. Меріме Таманг)