Богдан Лепкий – пристрасний співець подільського краю

Богдан Лепкий. Це відновлене ім’я у нашій літературі. Твори Богдана Лепкого довго були заборонені на Батьківщині. І тільки за наших часів, коли Україна ста­ла вільною і незатежною, твори письменника зазвучали на повний голос і на його Батьківщині. І вже ні в кого не виникає сумнівів у тому, що Богдан Лепкий – ви­датна постать в українській літературі. Богдана Лепкого ми з повним правом мо­жемо назвати поетом, прозаїком, драматургом, критиком та істориком літерату­ри. Але все-таки він відомий перш за все як поет. У його літературному доробку

є більше десяти поетичних збірок.

Ще малим хлопцем Богдан Лепкий виявив ненаситну цікавість, допитливість, міг до ранку слухати розповіді старших людей, захоплювався фольклором, леген­дами, віруваннями, обрядами. Усе почуте, взнане згодом стало тим бездонним джерелом, яке впродовж усього життя живило його душу. Ліси й озера Волині, зелені стрункі смереки, бурхливі стрімкі річки, соснові бори, зелені луки – все це навіки зачарувало поета. Адже й справді Волинь – один із найчарівніших ку­точків України.

Колисав мою колиску Вітер рідного Поділля І зливав на сонні вії Степового запах зілля…

Так писав про свій

рідний край Богдан Лепкий в одному зі своїх віршів “За­спів”.

Пізніше з-під пера поета одна за одною виходять збірки його поезій. Його поезії прості, гарні, ліричні, хоч забарвлені тугою та смутком. Таким є і його вірш “Набік життя, журба дрібна”. У ньому поет матює картини рідного краю, мріє про щас – гя людей, до якого, як вважає письменник, ще треба прокладати шляхи, але воно неодмінно настане. Невимовним смутком і болем, але разом із тим і палкою синів­ською любов’ю до рідного краю і тугою за його втратою сповнений вірш Б. Лепко­го “Видиш, брате мій”. Скільки ж у пій поезії тяжкої муки, невимовного болю. Це біль і туга тих, хто втрачає найдорожче у своєму житті – Батьківщину. Здається, й кам’яне серце здригнеться, почувши цю поезію, що стала вже народною піснею.

Отже, Батьківщина Богдана Лепкого – Поділля, край благословенний, ще­дрий, овіяний легендами, полум’яним співцем якого і був видатний поет.


В якому телевізійному проекті я б хотіла взяти участь.
Богдан Лепкий – пристрасний співець подільського краю