Жайворонок характеристика образа Жанни д’арк

Жанна д’аркСтала ще при житті літературною героїнею: «Слово про Жанну д’арк» Христини Пизанской з’явилося в 1429 р. У п’єсі й союзникам і супротивникам Ж. д’а. очевидно, що вона живаючи легенда. Навіть граф Варвик, що називає її «замурзаною чаклункою, дурочкой, кретинкою й авантюристкою», розуміє, що в ній зосереджена вся Франція. Він порівнює неї з «маленьким жайворонком, що нерухомо висить у повітрі, у те час як у нього цілиться стрілець». Невидима ока птах, що співає ранком високо в небі, символізує юнацький порив, радість життя.

Для древніх галлів цей птах був священної й зображувалася на талісманах, що приносили перемогу Варвик робить усе, що в його силах, щоб, з одного боку, якнайшвидше відняти в Ж. д’а. атрибути її влади й слави, «блискаюча біла збруя, прапор, лагідна й стійка діва-войовниця — все це придасться для статуй, які спорудять пізніше, виходячи з інших політичних інтересів». З іншого боку, він квапиться позбавити її ореола мучениці, оскільки, на його думку, наслідку цього важко вгадати. Ж. д’а. мудра й спокійна.

Вона не засуджує чужі гріхи, тому що думає, що недарма Бог створив людини суперечливе, здійснюючим і добро й зло. Вона вважає, що розум і мужність — дарунок, що допомагає людям творити «справжні чудеса». вж.

Д’а. сполучаються приниження й зухвалість, відвага й розсудливість. Її велич — на самоті, на якому вона приречена. У мінуту крайності навіть судді піднесені її гордо піднятою головою.

«Тільки така людина велика по-справжньому, — говорить єпископ Кошон. — Великий і самотній». Ж. д’а. упевнено, що гординя, ниспосланная їй як Діві Господньої, — зовсім не смертний гріх, вона не соромиться, що зуміла переконати у своїй правоті вчених чоловіків, вона вірить, що здатно «исцарапать у кров, перелізти через будь-яку гору». Саме головне для Ж. д’а. — воля сказати «ні».

Ніякі жорстокі катування не можуть змусити людину вимовити «так» всупереч його волі — на цій же ідеї побудовані образи Антигони й Бекета в Жана Ануя.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Загрузка...
Зараз ви читаєте: Жайворонок характеристика образа Жанни д’арк